Polska

Polska

Od lat jesteśmy liderem detalicznej sprzedaży paliw w Polsce. Dysponujemy jedną trzecią wszystkich stacji benzynowych funkcjonujących na terenie kraju. Na koniec grudnia 2011 roku ORLEN obsługiwał klientów poprzez sieć 1756 stacji: własnych, franszyzowych i patronackich. Dostosowując naszą ofertę do potrzeb klientów, podzieliliśmy polską sieć stacji paliw na dwa segmenty: premium i ekonomiczny. Oferta premium dostępna na stacjach ORLEN adresowana jest do klientów wymagających najwyższej jakości paliw oraz usług. Ekonomiczne stacje paliw pod marką BLISKA przeznaczone są dla klientów, którzy obok sprawdzonej jakości szukają również dobrej ceny. Na koniec grudnia 2011 roku sieć stacji BLISKA liczyła 490 obiektów. Na większości stacji ORLEN klienci mogą zapłacić rachunki za prąd, telefon i gaz, korzystając z kart płatniczych i kredytowych.
Czechy

Czechy

ORLEN jest obecny na czeskim detalicznym rynku paliw poprzez firmę Benzina s.r.o., spółkę z Grupy UNIPETROL. Benzina zarządza 338 stacjami paliw i jest największą siecią w Czechach. Stacje funkcjonują pod marką Benzina Plus (segment premium) oraz Benzina (segment ekonomiczny). W zależności od położenia i kategorii stacji, stacje czeskie posiadają sklepy, automaty do napojów, myjnie samochodowe, boksy do mycia, odkurzacze. Stacje charakteryzują się też zróżnicowaną ofertą gastronomiczną w formatach Snack/Coffee/Bistro Minute. Benzina oferuje najwyższej jakości paliwa, w tym, cieszące się wysokim uznaniem czeskich kierowców, paliwa premium VERVA 100 i VERVA Diesel.
Niemcy

Niemcy

Na rynku niemieckim działamy poprzez Spółkę ORLEN Deutschland GmbH zarządzającą siecią 567 stacji. Stacje w Niemczech działają w segmencie ekonomicznym i oznaczone są brandem STAR. Dodatkowo prowadzimy kilkadziesiąt stacji przymarketowych oraz 1 obiekt pod marką ORLEN. Sieć STAR to w dużej większości nowoczesne obiekty, które poza podstawowymi paliwami oferują klientom szeroką gamę towarów pozapaliwowych. Na ponad 440 stacjach klienci mogą skorzystać z myjni a także napić się aromatycznej kawy czy skosztować ciepłych i zimnych przekąsek.
Litwa

Litwa

Na rynku litewskim przez spółkę AB Ventus Nafta zarządzamy siecią 35 stacji funkcjonujących pod marką ORLEN oraz Ventus. Stacje litewskie oferują swoim klientom najwyższej jakości produkty paliwowe, w tym paliwa premium VERVA 95 i VERVA diesel. Na stacjach można zatankować LPG oraz skorzystać z myjni i innych usług. Stacje segmentu premium ORLEN Lietuva charakteryzują się bogatą ofertą sklepową oraz ofertą gastronomiczną Stop Cafe przygotowaną z myślą o najbardziej wymagających klientach.
^ Zwiń ^