Polsko–amerykański piknik wojskowy

W czwartek, 6 lipca br., z okazji wizyty Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce, na błoniach PGE Narodowego w Warszawie odbędzie się polsko-amerykański piknik wojskowy. Organizatorem imprezy jest Ministerstwo Obrony Narodowej, Ambasada USA w Warszawie oraz PGE Narodowy. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia został PKN ORLEN, a jedną z atrakcji dla odwiedzających będzie specjalna strefa ORLEN Team z samochodami, motocyklami i kierowcami rajdowymi.
Poznaj Wojsko Polskie i USA
Rosomaki, Leopardy, ale też indywidualne wyposażenie pilota F-16, żołnierzy jednostek Wojsk Specjalnych czy Żandarmerii Wojskowej, to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowaliśmy dla tych, którzy w tym dniu odwiedzą nas na pikniku.
Szczególnie zachęcamy do odwiedzenia stoik przygotowanych przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej, gdzie m.in. będzie szansa, żeby zobaczyć uzbrojenie i wyposażenie indywidualne żołnierzy WOT. W strefie WOT będzie punkt informacyjny, w którym osoby zainteresowane służbą - w tym najmłodszym rodzaju sił zbrojnych - otrzymają wszystkie niezbędne informacje. Będą mogły też złożyć wniosek o przyjęcie do służby.
Wojska Obrony Terytorialnej przygotowały również stanowisko oceny potencjału fizycznego. Możliwe będzie wykonanie badania struktury ciała oraz wskaźników BMI i BFI. Osoby badane otrzymają wydruk swoich wyników, a także konsultację dotycząca ich interpretacji.
W strefie wojskowej swoje wyszkolenie zaprezentują żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. Dynamiczne pokazy walki wręcz to początek zaplanowanych na ten dzień atrakcji.

Spotkanie z historią
Wśród wielu wydarzeń nie zabraknie miejsca na spotkania z grupami rekonstrukcji historycznej. Razem z nami na błoniach PGE Narodowego będą m.in. członkowie Chorągwi Husarskich Najjaśniejszej Rzeczypospolitej oraz stowarzyszeń związanych z husarią. Zaprezentują oni pokaz musztry na koniach. W strefie historycznej powstanie mobilne muzeum oręża polskiego.
Od godziny 17.00 w strefie Wojsk Obrony Terytorialnej obecni będą żołnierze Armii Krajowej, którzy chętnie podzielą się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami.
W strefie historycznej zaprezentuje się Muzeum Wojska Polskiego z pokazem statycznym sprzętu wojskowego, w tym m.in. czołg średni M4A1 Grizzly, samochód pancerny, transporter T-16 oraz 25-funtowa armatohaubica Mark II. Będą także wystawy okolicznościowe poświęcone bohaterom symbolizującym wspólną walkę o wolność narodów polskiego i amerykańskiego oraz wystawa poświęcona Jednostce Specjalnej GROM.

Warto wiedzieć też, że …
- Podczas pikniku Polska Grupa Zbrojeniowa zaprezentuje nowoczesne uzbrojenie i sprzęt, produkowane przez zakłady przemysłowe należące do PGZ. Uczestnicy imprezy będą mogli zobaczyć m.in. taktyczny bezzałogowy statek powietrzny E-310, pojazdy specjalnego przeznaczenia z legendarnej fabryki Jelcz, system minowania narzutowego Baobab z Huty Stalowa Wola, mobilny radar Bystra ze spółki PIT-Radwar, a także przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe Piorun oraz szeroką gamę amunicji ze spółki Mesko.
- W trakcie pikniku będzie można dołączyć do akcji krwiodawstwa organizowanej przez Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
- Przez cały dzień będą z nami wojskowe uczelnie. Jeśli ktoś szuka informacji na temat oferty uczelni, serdecznie zapraszamy. Pracownicy i studenci odpowiedzą na każde pytanie dotyczące oferty tych uczelni.
- Jeśli szukacie informacji, jak założyć organizację, jak wziąć udział w szkoleniach organizowanych na terenie jednostek wojskowych albo zostać członkiem stowarzyszeń, to dobra okazja do spotkania z Biurem ds. Organizacji Proobronnych MON oraz przedstawicielami organizacji proobronnych.
- Podczas pikniku będzie można posłuchać koncertu w wykonaniu wojskowych orkiestr, a także obejrzeć występy artystów z klubów wojskowych.
- Będzie można nie tylko spróbować wojskowego chleba, ale poznać jego recepturę i zobaczyć, jak działa polowa piekarnia. Oczywiście nie zabraknie też wojskowej grochówki.

Amerykański akcent
Odwiedzający strefę amerykańską będą mogli poznać tradycyjne rozrywki prosto zza oceanu, wziąć udział w warsztatach oraz posłuchać muzyki, przy której chętnie bawią się Amerykanie.
W strefie sportowej będzie można spróbować zagrać w baseball i football amerykański. Najbardziej widowiskową część stanowić będzie rampa dla BMX’ów. Do specjalnie dobranej muzyki zawodnicy będą wykonywać akrobacje na swoich rowerach, a w przerwach poprowadzą warsztaty w specjalnie zbudowanym skateparku.

Na gości czekać będą dodatkowe atrakcje:
- warsztaty kodowania i programowania amerykańskiego robota,
- występ tancerzy z grupy Warszawski Funk i warsztaty taneczne,
- koncert trio jazzowego Stana Breckenridga,
- będzie można również zaprojektować swoją przypinkę, stworzyć mapę Stanów Zjednoczonych i zrobić sobie zdjęcie z dowolnej lokalizacji na terenie Stanów Zjednoczonych.

Podczas pikniku obecni będą konsultanci, którzy doradzą jak starać się o studia i stypendia na amerykańskich uczelniach.
Piknik rozpocznie się o godz. 15.00 i potrwa do godz. 20.00.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców stolicy i gości, którzy w tym dniu będą w Warszawie.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

/PL/PublishingImages/Aktualności/st.jpg

Ostrzeżenie dla Klientów PKN ORLEN

W związku z uzyskiwanymi przez PKN ORLEN SA sygnałami o akcjach "Kupon na roczny zapas paliwa”, darmowych bonach na tankowanie na stacjach ORLEN oraz „urodzinowym konkursie” na Facebook’u, informujemy że Koncern nie jest organizatorem takich działań, nie przekazywał na poczet tych akcji nagród w postaci kuponów na paliwo, a podmioty je prowadzące naruszają prawa PKN ORLEN m.in. do znaków towarowych i dopuszczają się czynów nieuczciwej konkurencji. Jednocześnie informujemy, że akcje tego typu nie tylko naruszają prawa PKN ORLEN, ale mogą również w sposób nieuzasadniony wyłudzać dane osobowe ich uczestników.
Informacje na temat wszelkich akcji promocyjnych i konkursowych, organizowanych przez PKN ORLEN oraz ich regulaminy dostępne są wyłącznie pod adresem www.orlen.pl oraz www.vitay.pl. Uczestnikom konkursów i promocji rekomendujemy uważną weryfikację regulaminów i w razie wątpliwości weryfikowanie ich na stronie www.orlen.pl.


archiwum

^ Zwiń ^